Industriální styl

Tento styl se začal objevovat v 60. letech 20. století, kdy se průmysl přesouval blíže do středu měst. To se dělo třeba v New Yorku, Londýně nebo v Paříži. Průmyslová střediska se po svém zániku začala přestavovat a lidé se zabydlovali právě v těchto prostorách, kterým se dnes říká „loftové byty“. A právě z nich si bere industriální styl tu největší inspiraci.

zdroj: cdn-static.westwing.com

Vzhled a materiály

Pokud jste milovníky útulných bytů a měkkých pohovek, tento styl určitě není nic pro vás. Nejvíce používanými materiály jsou totiž kov, beton, kámen, sklo nebo dřevo, jež dávají přednost praktičnosti před pohodlím. Také vysoké stropy a velké prosklené plochy tvoří podstatu tohoto stylu.

zdroj: chytre-bydleni.cz

Častou kombinací je teplé dřevo s chladným kovem. Ať už se jedná o skříňky, poličky či stolky, dodržujte strohost a účelnost všeho nábytku, který si pořídíte. Rovněž také nemusí být úplně nový. Postačí, když si pořídíte už trochu opotřebovanější kousky, aby vynikly i jejich nedokonalosti a dodaly tak interiéru na větší originalitě.

zdroj: decoora.com

Barvy a zařízení bytu

V takto zařízeném bytě určitě nehledejte žádné pestré barvy. Obvyklými jsou zde spíše tlumenější odstíny hnědé, bílé, šedé nebo černé. U některých doplňků se ale může objevit jedna výraznější barva, která prostor oživí a vdechne mu trochu energie.

Typickým a téměř nepostradatelným prvkem je neomítnutá cihlová či betonová stěna. I podlahy jsou zde z betonu, anebo, pokud jsou na vás moc chladné, je možné použít i dřevo. Velmi zajímavými se zde stávají odkrytá kovová potrubí a elektroinstalace, jež dodávají interiéru ten pravý industriální nádech.

zdroj: c1.primacdn.cz

Osvětlení

Kvůli velkým prostorům bytu je nutné pořídit si více osvětlovacích prvků. Mohou to být například kovové lampy, stropní lustry nebo dokonce lucerny. Oblíbenými se také stávají bodová světla, která prozáří celou místnost tlumeným a klidným světlem. Nezapomínejte ale myslet minimalisticky, jak je v tomto stylu zvykem!